Czy opłaca się naprawić gitarę?

Odpowiedź na to, czy opłaca się naprawiać gitarę może być naprawdę różna. W dużej mierze zależne jest to od stopnia uszkodzenia gitary. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skontaktować się bezpośrednio z pracownią lutniczą, gdzie profesjonaliści będą w stanie oszacować koszty naprawy oraz jej sens. Wielokrotnie może okazać się, że naprawa przewyższa zakup nowego sprzętu i wówczas warto zainwestować w nowy instrument, o ile ten uszkodzony nie ma dla nas wyjątkowej wartości sentymentalnej. Czasem sama naprawa może być niemożliwa i wówczas nie będziemy mieli dużego wyboru.

Po oszacowaniu kosztów naprawy możemy podjąć decyzję, czy warto postawić na naprawę, czy zakup nowego sprzętu. Lutnicy to prawdziwi artyści w zakresie produkcji oraz renowacji szyjkowych instrumentów strunowych i czasami mogą stworzyć prawdziwe cuda. Dzięki temu nawet najbardziej uszkodzone instrumenty mogą podlegać skutecznej i stosunkowo niedrogiej naprawie. Oczywiście czasem koszty naprawy mogą być znaczne, ale w przypadku drogich instrumentów i tak powinny być niższe niż ich rynkowa wartość. Wówczas bez dwóch zdań warto naprawić uszkodzoną gitarę.

Dlaczego postawić na pracownię lutniczą?

W przypadku uszkodzenia instrumentów muzycznych zdecydowanie warto postawić na współpracę z pracownią lutniczą. W takim miejscu pracują kwalifikowani specjaliści którzy odpowiednio zadbają o nasz sprzęt, który czasami ma dla nas nie tylko wartość finansową, ale również sentymentalną. Samodzielna naprawa instrumentów może być bardzo pracochłonna i czasem może prowadzić do jeszcze większego uszkodzenia instrumentu, którego nie da się już odwrócić. To sprawia, że zdecydowanie warto postawić na wsparcie specjalistów i prawdziwych artystów w swoim fachu.

Aby znaleźć dobrej jakości pracownię lutniczą możemy zacząć od wpisania hasła “lutnik Warszawa” w wyszukiwarce internetowej. Następnie będziemy mogli wybierać spośród kilku ofert. Wśród nich znajduje się między innymi firma https://www.luthier.com.pl/, która zdecydowanie jest warta polecenia. Specjaliści z tej pracowni przeprowadzą dokładną diagnozę uszkodzeń gitary, szacują koszty jej naprawy oraz sprawdzą, czy jest ona opłacalna dla klienta. Z usług takiej pracowni z powodzeniem mogą korzystać zawodowi muzycy oraz amatorzy.

Author: pokrowce-milex.pl