Materace i pokrowce, pokrowiec na przewijak

Wielu młodych rodziców decyduje się na zakup wielu rzeczy niezbędnych do opieki nad dzieckiem, zapominając zupełnie o tym, że równie ważne są też materace i pokrowce, które wykorzystujemy przy dzieciach. Są one bardzo często powodem różnego rodzaju alergii, które zazwyczaj zrzuca się na proszki do prania, które okazują się tylko ofiarami niedoświadczonych rodziców.
Wybierając przedmioty, które będą miały bezpośredni kontakt z kilkudniowym bobasem. Warto wtedy sprawdzać, czy wybierane przez nas produkty spełniają międzynarodowe standardy dotyczące materiałów dopuszczonych do kontaktu z niemowlętami.

 

Dodatkowo warto zakupić kilka dodatkowych rzeczy, które odseparują dziecko od ciągłego kontaktu z jedną powierzchnią. Do rzeczy tego typu zaliczyć trzeba na przykład pokrowiec na przewijak, który będziemy wykorzystywać kilkukrotnie w ciągu dnia. Pamiętajmy też, że są to pomoce jednokrotnego użytku, ponieważ mogą się na nich znajdować różnego rodzaju bakterie pochodzące, chociażby ze zużytych pieluch. Na zdrowiu dziecka nie ma przecież, co oszczędzać, ponieważ możemy mu sprawić nieświadomie krzywdę.

Author: pokrowce-milex.pl