Wymiana pokrowców na nowe: jak dostosować je do aktualnego wystroju wnętrza

Dostosowanie nowych pokrowców do wystroju wnętrza

Mając w domu kanapę lub fotel zaczynające się już zużywać lub kompletnie niszczące swoją estetykę, często zastanawiamy się nad wymianą pokrowców. Jednakże wybór właściwych pokrowców, które będą dobrze współgrać z obecnym wystrojem wnętrza, bywa trudny. Jakie kroki należy podjąć, aby nowe pokrowce idealnie dopasować do stylu naszego mieszkania? Oto kilka praktycznych wskazówek.

1. Określenie aktualnego stylu

Przed wyborem nowych pokrowców należy określić styl, w jakim zostało urządzone mieszkanie. Czy w stylu vintage, boho, nowoczesnym czy klasycznym? Które kolory dominują na ścianach, podłodze lub w akcesoriach? To ważne informacje, które pomogą w wyborze odpowiedniego materiału, koloru i wzoru pokrowców.

1. Przymierzenie materiału

W sklepach meblowych i w sieci istnieje ogromny wybór pokrowców, które różnią się gatunkiem materiału, kolorem, fakturą czy wzorem. Najlepiej wybrać kilka kandydatów i przymierzyć je do kanapy lub fotela, aby dokładnie poznać, jak będą wyglądać na meblu oraz jak będą wpisywać się w całość wystroju.

1. Uwzględnienie detalów

Konieczne jest też uwzględnienie kolorów i wzorów, jakie już występują w wybranym pomieszczeniu. W przypadku zbyt mocnych kontrastów, nasz mebel będzie rzucał się w oczy i mógł stworzyć niepożądany efekt. Zwróćmy uwagę także na fakt, czy istnieją jakieś elementy, które mogą wpłynąć na ostateczny wybór pokrowców, takie jak kolor drzwi, podłogi czy dywanu.

1. Dopasowanie akcesoriów

Nowe pokrowce to świetna okazja, aby wprowadzić do pomieszczenia nowe akcesoria, które będą ładnie współgrać z ich kolorem i wzorem. Wymienić można poduszki, koc lub pościel. Zastosuj również zmianę aranżacji mebli lub dodaj nowe dodatki, aby całkowicie odświeżyć wystrój pomieszczenia.

1. Dobry wybór materiału

Ostatecznie, wybierając nowe pokrowce, warto zwrócić uwagę też na ich jakość i trwałość. Wybierajmy sprawdzone i dobrze wykonane materiały, które będą służyły nam przez długi czas. Wskazane jest również, aby umyć nowe pokrowce przed założeniem, aby usunąć kurz, który powstał podczas transportu.

Podsumowanie

Wymiana pokrowców na nowe nie musi być trudna, wystarczy jednak dokładnie określić styl naszego mieszkania, dobierać pokrowce do reszty wystroju, dobierać odpowiedni materiał i kolor oraz wykorzystać ich potencjał w celu wprowadzenia nowych dodatków dla uzyskania pożądanej estetyki. Wybierając nowe pokrowce, warto podjąć decyzję świadomie, aby cieszyć się efektem końcowym.

Author: pokrowce-milex.pl