Maszyna do szycia – jaką wybrać?

Szycie to niezwykle ciekawe hobby, które nie tylko daje możliwość świetnego uatrakcyjnienia własnej garderoby, ale z czasem może przerodzić się w dochodowy biznes. Jednak aby zacząć szyć potrzebujemy odpowiedniego sprzętu: nici, materiałów i – przede wszystkim – maszyny do szycia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając maszynę do szycia dla początkujących!

Maszyna do szycia dla początkujących

Wybór odpowiedniej maszyny do szycia może być niezwykle trudny – w końcu jak w przypadku każdego sprzętu, także maszyny do szycia możemy znaleźć w setkach różnych modeli, które różnią się funkcjami i możliwościami. Maszyny można podzielić ze względu na poziom zautomatyzowania: maszyny manualne będą raczej dla bardziej zaawansowanych i doświadczonych krawcowych, natomiast maszyny komputerowe – choć najdroższe – mają możliwość ułatwienia pracy. Początkowo warto wybierać maszyny do szycia z niewielką różnorodnością ściegów oraz z licznymi funkcjami, takimi jak ułatwienie w nawlekaniu igły czy metalowa “linijka” do prostego szycia.

Pozostałe akcesoria dla przyszłych krawcowych

Bez wątpienia maszyna do szycia to najdroższy początkowy wydatek dla przyszłych krawcowych – jednak nie jedyny! Na początek warto dokupić niewielki zapach igieł o różnych grubościach oraz zestaw kolorowych nici. Warto zakupić kilka dodatków do szycia, takich jak guziki czy elementy ozdobne, które wykorzystamy ucząc się podstawowych funkcji naszej maszyny. Nie można również zapomnieć o materiałach! Na początek zapomnij jednak o wspaniałych jedwabiach, pięknych kaszmirach czy drogocennej wełnie – wybieraj niedrogą wiskozę lub bawełnę, na której będziesz uczyć się szyć. Pamiętaj, by kupować materiały naturalne, dobrej jakości, lekkie i przewiewne, z których będziesz szyć pierwsze ubrania. Początkowo możesz również zakupić grubsze materiały na poszewki czy zasłonki – stosunkowo proste formy są świetne do stawiania pierwszych kroków w krawiectwie, a dodatkowo będziesz mieć satysfakcję z tworzenia praktycznych przedmiotów, które wykorzystasz w swoim domu.

 

Author: pokrowce-milex.pl