Parafie w Lubartowie – otwórz swoje serce dla Boga

Lubartów to trzy parafie: Parafia Świętej Anny, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Parafia Wniebowstąpienia. Do parafii przynależy także Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie.

Parafia Świętej Anny to nie tylko kościół – to także muzeum parafialne powstałe przy sanktuarium. Zawiera ono zbiory zgromadzone na przestrzeni ostatnich 300 lat oraz paramenty liturgiczne, np. relikwiarz Drzewa Krzyża Świętego.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy istnieje od roku 1984. Dwa lata wcześniej rozpoczęto budowę murowanej kaplicy. W roku 1988 oddano do użytku również dom parafialny. Jest to najmniejsza parafia w archidiecezji.

Parafia Wniebowstąpienia – powstała na mocy dekretu z 1998 roku. Budowa kościoła rozpoczęła już 3 lata wcześniej. Do budowy wykorzystano cegłę, którą ks. Dziekan Andrzej Tokarzewski otrzymał od braci jako rodzinny spadek i przeznaczył ją na nowo powstający kościół.

Parafie Lubartów to miejsca, w których wierni mogą uczestniczyć w nabożeństwach oraz przyjąć sakramenty: chrztu, bierzmowania, małżeństwa. Mogą przystąpić do spowiedzi oraz zamówić mszę świętą w i

Author: pokrowce-milex.pl