Naprawa drobnych usterek na drodze: podstawowe narzędzia i umiejętności, które mogą się przydać

Drogowe przygody każdemu z nas zdarzają się na co dzień. Miejscem, gdzie może dojść do najmniejszego incydentu jest droga. Dlatego w przypadku drobnych usterek warto wiedzieć, jak postępować i jakie narzędzia przydadzą nam się najbardziej. W naszym artykule przedstawimy podstawowe informacje na temat naprawy drobnych usterek na drodze.

1. Podstawowe narzędzia

Podczas drogi mamy do czynienia z różnego rodzaju usterkami. Dlatego warto zawsze mieć pod ręką kilka podstawowych narzędzi, które pomogą nam w przypadku niespodziewanych sytuacji.
Do podstawowego zestawu narzędzi zaliczamy:

– klucz do kół
– jack
– śrubokręty
– klucze nasadowe
– zestaw kluczy płaskich
– łopatka do odśnieżania
– gaśnicę
– trójkąt ostrzegawczy

1. Naprawa drobnych usterek

Odczuwając problem z samochodem, warto zrobić przystanek w bezpiecznym miejscu, żeby jak najszybciej rozpoznać problem i podjąć odpowiednie kroki. Oto lista najczęstszych usterek, które może napotkać kierowca na drodze:

– Podpalenie
– Zwarcie elektryczne
– Zmiana opony
– Wyczerpana bateria
– Silnik się nie uruchamia
– Uszkodzenie układu hamulcowego

1. Jak wymienić koło

Wyśrubowanie koła i wymiana na zapas jest zadaniem, które powinno znać każdy kierowca. Przede wszystkim należy zapobiec tymczasowe zatrzymanie samochodu w bezpiecznym miejscu, przewidzianym do wymiany opony czy koła. Pierwszym krokiem w wymianie koła jest wyjmowanie narzędzi z apteczek. Następnie, używając klucza do kół, odkręcamy nakrętki koła, trzymając samochód na pytlakach Jacka.

1. Jak naładować wyczerpaną baterię

Jeśli auta nie uda się uruchomić z powodu braku energii w baterii, warto próbować odłożyć tę chwilę na dalszy czas i najeżdżać samochód na jego baterię podejściową. W pewnych sytuacjach uruchomienie silnika bez jednej lub drugiej z opcji może okazać się niemożliwe.

1. Jak sprawdzić układ hamulcowy

Również hamulec jest ważny podczas jazdy samochodem. Dlatego, jeśli odczuwasz nieprawidłowości w hamowaniu, może to oznaczać usterki w układzie hamulcowym. Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy hamulec działa poprawnie jest przyjęcie rozpędu i naciśnięcie pedału hamulca. Zwykle czujemy, czy hamowanie jest skuteczne i równomierne. Jeśli jednak odczuwamy trudności, koniecznie należy wykonać przegląd układu hamulcowego.

Podsumowanie

Znając kilka podstawowych narzędzi i mając podstawową wiedzę na temat naprawy drobnych usterek na drodze, każdy kierowca nie tylko poczuje się bardziej bezpiecznie na drodze, ale także będzie mógł poradzić sobie z drobnymi usterkami, które normalnie uniemożliwiłyby kontynuowanie jazdy. Dlatego warto poświęcić czas i skompletować niezbędne narzędzia, a także poznać podstawową wiedzę związana z naprawami drogowymi na wypadek braku pomocy drogowej.

Author: pokrowce-milex.pl